Dropbox

Na sam początek Dropbox

Jest to apka, jak sama nazwa wskazuje, by za jej pomocą coś wrzucić do pudełka i mieć do niego dostęp w dowolnym momencie. Rolę pudełka pełni tutaj chmura danych o pojemności 2 GB, przechowywana na prywatnym koncie. Po darmowej rejestracji można w kilku krokach powiększyć pojemność konta do nawet 25 GB. Wystarczy skojarzyć z kontem kilka urządzeń. Na przykład smartfon, tablet, komputer w domu, komputer brata. Dzięki temu dodając plik w szkole, można mieć do niego dostęp natychmiast w dowolnym urządzeniu i dowolnym miejscu. Nie trzeba używać poczty, pendrivów, bluetootha (czy ktoś jeszcze tego używa?). Równie szybko można danym plikiem podzielić się z innymi aplikacjami, ponieważ Dropbox współpracuje z wieloma a wśród nich oczywiście Twitter i Facebook.
Aplikacja ułatwia życie i jest to idealny schowek dla wszystkich zapominalskich. W razie potrzeby, kiedy praca domowa została na komputerze, można w minutę plik odtworzyć, zapisać, wydrukować a nawet wysłać smsem.
Według mnie jest niezbędnikiem dla każdego.

Oczywiście wszystko jest po polsku a twórcy udostępniają jasny i przejrzysty tutorial pokazujący wszystkie możliwości programu.

Wersja iOS      Wersja Android

Reklamy

One thought on “Dropbox

  1. Dropbox jest godny polecenia! Łatwo można również udostępniać pliki uczniom\nauczycielom\znajomym. Wrzucone zdjęcia do 3GB nie zabierają przestrzeni. Tylko należy pamiętać, że skasowanie danych w Dropboxie na komputerze kasuje również dane w chmurze ;). A do super ważnych danych jednak pendrive również się przyda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s