Documents

Czasem szybko chcemy przejrzeć plik załączony do wiadomości i wówczas posiłkujemy się wbudowanym w przeglądarkę google docs. Jednak są aplikacje, które ułatwiają to zadanie oferując dodatkowo szereg przydatnych funkcji. Jedną z nich jest oferowana na platformy iOS aplikacja Documents

Ta intuicyjna a jednocześnie zawansowana aplikacja pozwala na odtworzenie większości standardowych plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, grafik, spakowanych plików. Pozwala również na tworzenie prostych plików tekstowych, co w zupełności wystarcza na zapisanie w formie notatek własnych myśli.
Najciekawszymi funkcjami tego programu jest możliwość połączenia z zewnętrznymi przestrzeniami opartymi na chmurze danych takimi jak: Dropbox, Google Drive, SkyDrive, iCloud Office 365 Sharepoint oraz możliwość połączenia programy z serwerem FTP. daje to możliwość przesyłania treści bezpośrednio na stronę internetową i jest dodatkowym zabezpieczeniem dla przechowywanych dokumentów.
Wbudowana przeglądarka plików PDF i czytnik z możliwością zmiany czcionki i obrotu pozwala na korzystanie z programu jako ebook readera.
To nie koniec. Program oferuje wbudowaną przeglądarkę internetową. Co więcej można zapisać przeglądaną stronę w formie pliku pdf, html lub całego folderu.
Słuchacie muzyki i oglądacie klipy? Naiwne pytanie, ale tą funkcję również odnajdziemy w tej aplikacji. Bezpośrednio po zapisaniu pliku w programie można go przejrzeć od razu.

Istnieją oczywiście inne, podobne aplikacje, dostępne także na Androida, lecz ta ma wiele zalet
i oczywiście jest bezpłatna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s