Cel

Blog powstał z potrzeby ukazania oblicza polskiej edukacji szkolnej z punktu widzenia psychologa szkolnego, obserwatora, komentatora i krytyka absurdów trawiących wiele środowisk szkolnych. Skupiam się na nauczycielach, ich błędach wychowawczych, ale także ambicjach, które znikają w morzu narzekania. Rozliczam system edukacji z jego trafionymi i zupełnie chybionymi pomysłami.
Zostawiam również miejsce na porady, wskazówki i pomoc wszystkim, którzy stanowią o poziomie i zasięgu naszej edukacji. Szczególną uwagę poświęcam tym nauczycielom, których pasją jest uczenie i bycie mistrzem.

Przemysław – psycholog, pracujący w oświacie i czekający, ale nie biernie, na zmiany. Jestem zwolennikiem praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik nauczania, cyfryzacji szkół a przede wszystkim przeformułowania rozumienia relacji uczeń-nauczyciel, w której to uczeń jest najważniejszy. Zapraszam do wspólnego zmieniania obrazu polskiej szkoły.

Reklamy

7 thoughts on “Cel

  1. a gdzie info o Pani/Panu? łatwo rozliczać anonimowo? no tak można stracić ciepłą posadkę?

    • Nikt w Internecie nie jest anonimowy. Czy ciepłą posadką nazywa Pani pracę psychologa w szkole? Według mnie pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom i poczucie odpowiedzialności, za to co się robi powinna charakteryzować wszystkich nauczycieli. Czy tu następuje ich rozliczanie? Polemizowałbym. Ta strona ma pomóc a nie zaszkodzić. Pozdrawiam.

  2. Komentarz Pani Oli wskazuje na dość poważną frustrację… Po co tyle zawiści? W mojej opinii portal ma pomóc stać się lepszym nauczycielem / rodzicem i skłonić do refleksji. Widać, że Pani Ola nie ma pojęcia o pracy w szkole, skoro nazywa ją „ciepłą posadką”. Mniej hejtingu a wyjdzie na zdrowie! A jeśli Pani jest już tak doskonała, że nie potrzebuje refleksji to proszę nie czytać tylko wpaść w samozachwyt. Pozrawiam wszystkich niedoskonałych!

  3. Zawsze z radością witam każdą nową inicjatywę poświęconą edukacji, a konkretnie oświacie szkolnej. Także tej życzę powodzenia.. Przyznam jednak, że ja także podchodzę z ograniczonym zaufaniem do anonimowych autorów.

    • Dziękuję i liczę na wsparcie. A anonimowego tutaj nic nie ma. Każdy kto chce może uzyskać więcej informacji, kontaktując się przez formularz. Tymczasem pozdrawiam, Przemysław Olejniczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s